تخفیف ها و جدیدترین محصولات مراکز خرید و مجتمع های تجاری کشور

تخفیف ها و جدیدترین محصولات مراکز خرید و مجتمع های تجاری کشور

استایل زنانه

5/5

استایل زنانه و نکات کلیدی برای داشتن استایل همیشگی

اگه تنها یک‌چیز ثابت در دنیای مد وجود داشته باشه ، اون تغییره . و وقتی صحبت از مد و فشن میشه تغییر تنها ثابت دنیای مد می‌باشد . از زمان آغاز تمدن بشری تا امروز تلاش‌های زیادی برای بهتر کردن نحوه پوشش افراد انجام‌شده و استایل های مختلف شاهد تغییرات زیادی شدن و با افزایش نوآوری‌ها ، تغییر در دنیای مد و فشن هم سریع‌تر شده است.

blank

این‌که هرروز استایل زیبا و شیک داشته باشید، مهارتی است که هرکسی قادر به انجامش نیست. ما در این مقاله 15 نکته برای استایل شما خانوم ها که باید بدانید، جمع‌آوری کرده‌ایم. اگرچه ممکن است کوچک و ساده به نظر برسند، اما این نکته‌ها باعث تغییر زیادی در استایل روزانه شما خواهند شد. چه شما کارمند باشید یا یک خانوم خانه‌دار، هرزمانی که خارج از خانه هستید این نکات شگفت‌انگیز استایل شمارا زیبا و شیک می‌کند.

۱. کمد لباستان را دسته‌بندی و مرتب کنید

وقتی‌که صحبت از شیک پوشیدن می‌شود، دسته‌بندی و مرتب بودن کمد لباستان ضروری است. گذشته از این، اگر نتوانید کمدتان را دسته‌بندی کنید چگونه می‌توانید یک استایل خوب داشته باشید؟ شروع کنید به بررسی کمد لباستان و هر موردی از لباس‌ها یا اکسسوری ها را که دوست ندارید یا نمی‌پوشید از کمد خود حذف کنید.. سپس باقی چیزهایی که مانده است را دسته‌بندی و مرتب کنید. آن‌هایی را که باید آویزان کنید به هرکدام یک چوب کار اختصاص دهید و آن‌هایی که باید تا بزنید در یک طبقه مرتب قرار دهید. یک طبقه را به کفش‌هایتان اختصاص دهید تا همه در دسترس و در دیدتان باشد. بعد از انجام این کار، کمدتان به شما احساس بهتری خواهد داد و شما لحظاتی که فکر می‌کردید هیچ‌چیزی برای پوشیدن ندارید را دیگر نخواهید داشت.

۲. پیدا کردن یک خیاط ماهر

یک خیاط حرفه‌ای می‌تواند به استایل تان جلوه بهتری دهد. اگرچه ممکن در ابتدا تمایل به‌صرف هزینه اضافی برای تغییر لباس نداشته باشید، اما به‌زودی متوجه می‌شوید وجود لباس‌های اضافی در کمد لباستان، هزینه بیشتری به شما تحمیل کرده است. مهم این نیست که یک جفت شلوار جین داشته باشید یا لباسی که با آن‌ها سِت باشد، اینکه لباس‌ها درخور و مناسب شما باشد مهم است. نکته دیگری که تاثیرگزار است، این است که می‌توانید از اکسسوری های ارزان‌تر و شیک‌تری مثل دکمه‌ها برای تزیین لباستان برای رسیدن به استایل شیک استفاده کنید. با این کار پلیورها و پالتوهای شما لوکس‌تر به نظر می‌رسد.

blank

۳. بالا و پایین استایل تان را متعادل کنید

ممکن است تصور کنید این مدل استایل شمارا کشیده یا نامتعارف نمایش می‌دهد، اما این‌طور نیست. برای بیشتر ماها داشتن یک استایل خوب از رعایت تعادل در استایل مان به دست می‌آید. به این منظور، فکر کردن در مورد لباسی که بالاتنه و پایین تنه ما را می‌پوشاند مهم است. اگر یک پیراهن شل دارید، سعی کنید آن را با یک شلوار تنگ ست کنید یا با شلوار دمپا گشاد یا با دامن بپوشید.

blank

۴. روی استایل هایی که برای اندام شما مناسب‌تر است تمرکز کنید

داشتن یک سری لباس‌های مناسب که از دید شما عالی به نظر می‌رسند نیازمند یک استراتژی خوب در خرید کردن است. به‌خصوص، خرید کردن مدل‌ها و طرح‌هایی که برای شکل اندام شما مناسب است، ضروری می‌باشد. اگر مطمئن نیستید و یا نمی‌دانید که چه لباسی برای شما مناسب است، به شیک‌ترین لباس‌هایی که پیش‌ازاین داشتید نگاهی بیندازید. اگر شلوار جین بلند جذب با یک کمربند برای شما کار می‌کند، باید بقیه لباس‌هایی که خریداری می‌کنید به این شکل در کمر برشی داشته و جذب یا کمربند داشته باشد. با این تجربه که با این استایل شیک به نظر می‌رسیدید، با پارچه‌ها ، رنگ‌ها و تزئینات متفاوت این استایل را امتحان کنید.

blank

۵. با موارد مناسب، لباس‌ها را پرو کنید

هنگامی‌که برای خرید یک لباس مجلسی می‌خواهید بروید اگر بعد از محل کار می‌خواهید بروید، اگر خسته‌اید یا کفش یا لباس‌زیر مناسبی ندارید، عجله نکنید خریدتان را به‌روز دیگر موکل کنید. ازآنجایی‌که اتاق پرو فروشگاه‌ها متفاوت می‌باشد، اینکه لباس مناسبی داشته باشید ضروری است. البته اگر نمی‌خواهید بعداً لباسی که خریداری کردید برگردانید. همچنین، به خاطر داشته باشید که انتخاب لباسی که از دید شما بهترین است، گزینه مهمی در خرید است.

۶. از ترکیب کردن لباس‌ها نترسید

لباس‌های طرح دار یا راه‌راه بهترین گزینه برای اینکه یک لباس متفاوت داشته باشید است و ترکیب این لباس‌های طرح دار با یکدیگر استایل شیکی را به شما می‌دهد. اگر در ده سال گذشته لباس‌هایتان از رنگ‌های اصلی پالت رنگ بود ( قرمز و زرد و آبی) ، حالا وقت آن رسیده که در انتخاب رنگ‌ها بی‌پروا باشید و طرح‌ها بارنگ‌های متفاوت را امتحان کنید.  فقط این اطمینان را داشته باشید که این طرح‌ها درخور و متناسب شما باشند و استایل تان را کامل کند. برای انتخاب درست، بهتر است از یک طرح راه‌راه ساده استفاده کنید و با یک کت گل‌دار، استایل تان را تکمیل کنید. روش دیگر انتخاب دو رنگ لباس مکمل هم است.

۷. لباس‌های خود را متناسب با رنگ پوستتان انتخاب کنید

آیا تابه‌حال به این مورد فکر کرده‌اید که چرا برخی از رنگ‌ها به نظر شما عالی به نظر می‌رسند اما بعضی دیگر خیر؟ این به خاطر رنگ پوست شماست. برای اینکه مطمئن شوید هر لباسی که می‌پوشید فوق‌العاده به نظر برسید، کمد لباستان را با رنگ‌هایی که بیشتر به شما می‌آید، پرکنید. اگر روحیه سرد و آرامی دارید، لباس‌های خود را به رنگ‌هایی سفید، سیاه، خاکستری، نقره‌ای و آبی خریداری کنید. اگر روحیه گرمی دارید، لباس‌هایی با سایه‌های قهوه‌ای، زرد، طلایی، زیتونی و قرمز انتخاب کنید.

۸. لباستان چه رنگی است؟

تأثیر رنگ‌ها بر استایل را دست‌کم نگیرید. هر رنگ معنا و مفهوم خاص خودش را دارد و ممکن است درحالی‌که به یک نفر می‌آید، استایل شخص دیگری را خراب کند؛ بنابراین در وهله اول در نظر داشته باشید که چه رنگی به پوست، مو و حتی رنگ چشم‌های شما می‌آید.

blank

 مرحله دوم درباره رنگ‌ها در مهمانی‌ها، مرحله‌ای است که خیلی‌ها از آن بی‌خبر هستند و آن لزوم هماهنگی بین رنگ‌های به‌کاررفته در آرایش و رنگ پیراهن مهمانی است. برای مثال وقتی لباس سرخابی به تن دارید نباید رژ لب قرمز بزنید؛ در عوض وقتی لباستان قرمز است، استفاده از این رنگ رژ برای شما کاملاً مجاز است.

 در کنار رنگ رژ لب، رنگ سایه و رژ گونه هم بهتر است هماهنگی لازم را با استایل شما داشته باشد، تا از همیشه شیک‌تر و زیباتر به نظر برسید.

9. خرید سه ژاکت مهم

ممکن است فکر کنید داشتن یک پیراهن کوتاه مشکی یا داشتن یک تی‌شرت سفید از ملزومات کمد لباستان است، اما آیا می‌دانید چه ژاکت‌هایی برای کمد شما ضروری است؟ ما در این مقاله سه ژاکت مهم را معرفی می‌کنیم که شامل یک جلیقه مناسب، یک ژاکت جین و یک ژاکت چرمی است که در کمد هر خانم شیکی باید باشد. حال شما یک ژاکت جین را می‌توانید برای مناسبت‌های رسمی بپوشید. از طرف دیگر ژاکت چرمی بالباسی خزدار برای صرف نوشیدنی در مهمانی عصر مناسب است. هر وقت که عجله داشتید می‌توانید از یکی از این ژاکت‌ها برای تکمیل استایل تان استفاده کنید.

10. اکسسوری ها را فراموش نکنید

اضافه کردن اکسسوری ها باید قدم آخر برای تکمیل استایل تان باشد. گاهی می‌تواند یک کمربند ساده به‌اندازه یک گردنبند، خیره‌کننده باشد. اکسسوری ها این قدرت را دارند که استایل شمارا از خوب به عالی تغییر دهند. بنابراین، مهم است برای انتخاب اکسسوری های شیک وقت بگذارید و خریداری کنید و یادتان نرود از آن‌ها استفاده کنید. موارد ضروری برای داشتن استایل شیک شامل کفش‌های شیک، کیف، کلاه، عینک آفتابی و جواهرات می‌باشد.

11. یک استایل معمولی را با یک دستمال‌گردن شیک کنید

از موارد دیگر در اکسسوری ها، زیبا کردن استایل با یک دستمال‌گردن است. قبل از بیرون رفتن پوشیدن یک روسری یا دستمال‌گردن زیبا می‌تواند استایل شیکی به شما بدهد. تهیه و خریداری مدل‌های جدید دستمال‌گردن از مواردی است که افراد مشهور و مدل‌های معروف در استایل شان استفاده می‌کنند.

12. داشتن استایلی کامل با کیف لوازم‌آرایش

حتی اگر لباس‌هایتان کاملاً برنامه‌ریزی‌شده و بافکر ست شود اما بدون مرتب بودن چهره‌تان، امکان دارد ظاهرتان کامل نشود. در این مواقع یک کیف لوازم‌آرایش می‌تواند گزینه خوبی برای تکمیل استایل تان باشد. اگر آرایشگر حرفه‌ای نیستید، با جمع‌کردن وسایل ضروری آرایشگری می تونید یک کیف لوازم‌آرایش درست کنید. اسپری یا پد پاک‌کننده لکه ، کرم، گیره مو و … همه این‌ها موارد ضروری هستند.

13. همیشه یک شومیز سفیدرنگ در کمد لباستان داشته باشید

یک شومیز مناسب بارنگ سفید بالباسی متفاوت، استایل منحصربه‌فردی به شما می‌دهد. اینکه شما شلوار مشکی یا شلوار جین گشاد یا دامن مدیوم نقره‌ای رنگی را پوشیده باشید فرقی نمی‌کند، با یک شومیز سفید می‌توانید استایلتان را کامل کنید. درحالی‌که یک شومیز سفید می‌تواند شیک و پیچیده به نظر برسد، یک شومیز غیر سفید می‌تواند قدیمی و شلخته باشد.

14. انتخاب لباس‌های ابتدایی برای روزهای پرمشغله

هر خانمی سختی صبح روزهای پرمشغله را تجربه کرده است، مجبور در میان تمام‌کارهایی که دارد، لباسی را انتخاب کند و بپوشد. به‌جای اینکه هرروز دیر به محل کارتان برسید یا هرروز یک لباس را بپوشید، سعی کنید از شب قبل لباس‌هایتان را آماده و جمع کنید. داشتن کمدی تمیز و از قبل مرتب‌شده باعث می‌شود صبح زمان کمتری را برای این کار صرف کنید و با خیال راحت آماده شوید و به‌موقع برسید. ایجاد استایل های مختلف برای مناسبت‌های رسمی، کاری و دیدارهای اتفاقی می‌تواند مفید باشد.

15. آموختن ایجاد استایل لایه‌ای

لایه‌بندی کردن لباس‌ها می‌تواند یک استایل را از ساده به کامل تبدیل کند، اگرچه این کار مهارت زیادی را طلب می‌کند، اما ارزش یادگرفتنش را دارد. از مدل‌های استایل خیابانی موردعلاقه‌تان الهام بگیرید و سعی کنید از استایل آن‌ها برای ساختن کمد لباس خودتان استفاده کنید. همچنین، از امتحان کردن استایل های متفاوت نترسید. یک تاپ یقه‌گرد سفید را زیر یک پیراهن ساتن سُر و اورکت چهار دکمه با یک دامن کوتاه با جوراب ساق بلند بپوشید.

همان‌طور که قبلاً گفتیم فرم اندام در افراد مختلف متفاوت است به همین دلیل افراد با فرم اندام‌های مختلف باید در انتخاب لباس دقت کنند.مهم این است که از تناسب و فرم بدن خود مطمئن شوید، و از مد برای برجسته کردن خصوصیات ممتاز اندام خود و پنهان کردن اشکالات اندام خود استفاده کنید.

هرچقدر هم که خودتونو توی دنیای مد بی‌طرف بدونین ، ناخواسته طرفدار یکی از استایل ها هستین بدون اینکه حتی خودتون اطلاع داشته باشین . عاقلانه‌ترین کار میتونه این باشه که مشخص کنید طرفدار کدوم استایل و سبک هستین و هرروز برای بهتر کردن استایلتون تلاش کنید و بزارید استایلتون در مورد شخصیتتون صحبت بکنه نه خودتون!