تخفیف ها و جدیدترین محصولات مراکز خرید و مجتمع های تجاری کشور

تخفیف ها و جدیدترین محصولات مراکز خرید و مجتمع های تجاری کشور

Tahchinbar

About Tahchinbar

در میان غذاهای سنتی، ته‌چین از آن غذاهایی است که در مهمانی‌ها زیاد طبخ و تهیه می‌شود. این غذای قالبی و زعفرانی دو بخش اصلی دارد؛ قسمت اولش برنجی است که با تخم‌مرغ و ماست مخلوط شده و کاملاً زعفرانی می‌شود و قسمت دیگرش معمولاً گوشتی بوده و شامل تکه‌های مرغ، ماهی یا گوشت راسته است. این غذا ارزش تغذیه‌ای بسیار بالایی دارد و به تمام گروه‌های سنی توصیه می‌شود.

یکی از غذاهای لذیذ و خوشمزه‌ای که می‌تواند در هر سفره‌ای توجه افراد خانواده را جلب کند “ته‌چین مرغ” است. در اصل ته‌چین مرغ یک غذای ایرانی اصیل که با طعم و بو و رنگ خود، اکثراً در تمامی مجالس و میهمانی‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. برخی  به‌عنوان پیش‌غذا و برخی هم به‌عنوان غذای اصلی، آن را در سفره قرار می‌دهند انواع ته‌چین نیز موجود است . همه‌ی ما با این غذای خوش ‌بر و روی زعفرانی و ته‌دیگی ایرانی آشنا هستیم؛ ته‌چین! ته‌چین یکی از غذاهای سنتی ایرانی محبوب و رایج است که معمولاً در پخت آن از ماست، برنج، زعفران و تخم‌مرغ استفاده می‌شود.

35564793_509412599480093_2234785932102336512_n

این غذا برحسب نوع آن با مرغ، گوشت، بادمجان و… نیز همراه می‌شود. علاوه بر این معمولاً در لابه‌لای برنج زعفرانی از مقداری زرشک هم استفاده می‌شود. جدا از مواد اولیه و اصلی که گفته شد، ممکن است مواد غذایی دیگری هم به این غذا اضافه شود تا آن را با دیگر مدل‌های ته‌چین متفاوت کند. درواقع ما با انواع نسبتاً گسترده‌ای از ته‌چین‌ها رو‌به‌رو هستیم. درنتیجه شاید انتخاب خوشمزه‌ترین آن‌ها برایمان سخت باشد. از انواع ته‌چین می‌توان به ته‌چین مرغ، گوشت، گوشت و بادمجان، اسفناج، ماهی و… اشاره کرد. بااین‌حال ته‌چین مرغ، رایج‌ترین نوع ته‌چین به ‌شمار ‌می‌رود. به‌طورکلی می‌توان گفت ته‌چین دو قسمت اصلی دارد. یک بخش از آن ته‌دیگ زعفرانی است که به همراه محتویات غذا مثل گوشت، مرغ و غیره دیده می‌شود و دیگری هم پلوی سفیدرنگ ساده‌ای است که روی ته‌چین را می‌پوشاند. البته معمولاً در بسیاری از رستوران‌ها و خانه‌ها، بخش دوم حذف می‌شود و شما فقط با برنج زعفرانی رو‌به‌رو می‌شوید. شاید به همین دلیل هم وجود چلوی سفید ساده‌روی ته‌چین به نظرتان غیرمرسوم و ناآشنا بیاید. به دلیل وجود تخم‌مرغ و ماست که در لابه‌لای برنج قرار می‌گیرد، ته‌چین جزو غذاهای نسبتاً سنگین است که افراد را به‌راحتی سیر خواهد کرد. این غذا معمولاً در مهمانی‌های ایرانی مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ چراکه به دلیل ظاهر و قالب مرتب و تزیین‌شده‌اش، مهمانی را رسمی‌تر و مجلل‌تر نشان خواهد داد. شاید بتوان اعتراف کرد که این غذا به دلیل محتویاتی که دارد از نوع غذاهای اعیانی ایرانی به ‌شمار می‌رود!

ته‌چین ازنظر علم تغذیه، غذایی کامل و مفید است. در وهله اول وجود تخم‌مرغ در این غذا باعث می‌شود از ویتامین آ و دی غنی باشد. این دو ویتامین سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌کنند. علاوه بر این ویتامین ب۱۲ موجود در تخم‌مرغ هم می‌تواند جایگزین خوبی برای کسانی باشد که گوشت زیادی نمی‌خورند.ازآنجاکه ته‌چین مرغ، طرفداران بیشتری دارد، بد نیست بدانید که سینه مرغ استفاده‌شده در این غذا حاوی ویتامین ب۳ است که فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی دارد و به تنظیم قند خون و تولید انرژی کمک زیادی می‌کند.

در رابطه با زرشک موجود در ته‌چین هم باید بدانید که این ماده‌ی غذایی، ضد سرطان و تشنج و برطرف‌کننده‌ی کمبود ویتامین ث است. بااین‌حال بهتر است در مصرف آن زیاده‌روی نکنید؛ مصرف بیش‌ازحد زرشک موجب افت فشارخون، خارش و حالت تهوع خواهد شد. علاوه بر این توصیه می‌شود کسانی که سابقه سنگ کلیه یا صفرا دارند هم به سراغ این ماده غذایی نروند، چراکه مشکلشان را تشدید خواهد کرد. علاوه بر این، زرشک به‌نوعی محرک رحم به‌حساب می‌آید. همین مسئله باعث می‌شود اغلب به زنان باردار توصیه شود از خوردن این ماده غذایی خودداری کنند.

رستوران ته‌چین بار عرضه انواع ته‌چین‌های خوشمزه و خوش بر و رو را برای مشتریان عزیز تهیه و تدارک دیده….

شما مشتریان عزیز می‌توانید با دنبال نمودن رستوران ته‌چین بار در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس  :  https://www.instagram.com/tahchinbar/ از اخبار و تنوع ته‌چین‌های منوی غذایی این رستوران اطلاع یافته و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره منوی غذایی این رستوران و انتقال نظرات و پیشنهادات خود از طریق دایرکت در ارتباط باشند.

ته چین بار
nima
ته چین بار
nima
ته چین بار
nima
ته چین بار
nima
ته چین بار
nima
ته چین بار
nima