درباره سیلو

5/5

دنیای شیرینه دل پنجره

وافل نوعی شیرینی خوشمزه و ترد است که در سرتاسر دنیا محبوبیت زیادی پیداکرده است. شیرینی وافل در ایران به نام نان‌پنجره‌ای هم شهرت پیدا کرد است که البته ترجمه صحیحی نیست. وافل صدها سال است که در سرتاسر دنیا مصرف می‌شود و تاریخ آن به قرن‌ها قبل برمی‌گردد. این وافل های خوشمزه همراه با میوه و عسل و بستنی و … و در کنار یک فنجان قهوه و چای یک صبحانه عالی و خوشمزه خواهد بود.

وافل از ریختن خمیر وافل بین دو قالب پنجره‌ای تهیه می‌شود که به آن وافل ساز می‌گویند. البته در قدیم وافل را به‌صورت سنتی و در قالب‌های آهنی می‌ریختند، اما امروزه دستگاه‌های وافل ساز تهیه این شیرینی را بسیار راحت کرده‌اند و به‌راحتی می‌توان در منزل هم آن را تهیه کرد. مورخان صنعت غذایی معتقدند که ریشه اصلی شیرینی وافل به یونان باستان برمی‌گردد. در آن زمان کیک‌هایی مسطح و تخت توسط دو صفحه فلزی پخته می‌شد و (Obelios)  نام داشت.  البته این کیک شیرین نبود و با وافل امروزی بسیار بسیار تفاوت داشت. بااین‌حال برخی معتقدند که این کیک جد اصلی شیرینی وافل است و در طول زمان با تغییراتی که پیداکرده به وافل امروزی تبدیل‌شده است.

کم‌کم عسل، خامه و کره هم به خمیر این شیرینی اضافه شدند و قالب‌های فلزی هم عمیق‌تر شدند و این شیرینی وافل یا گافر نامیده می‌شود. به‌مرور کشورهای مختلف اروپایی دستور تهیه این شیرینی را اقتباس کردند و با تلفیق ذائقه شخصی‌شان وافل خاص خود را تولید کردند. درنتیجه، در قرن شانزدهم همه وافل مصرف می‌کردند. امروزه شیرینی وافل در سرتاسر دنیا و به‌ویژه کشور بلژیک مصرف می‌شود و انواع مختلفی از آن به بازار آمده است. در حال حاضر می‌توان حتی نوع یخ‌زده و آماده آن را هم از فروشگاه خریداری کرد و تنها با چند دقیقه گرم کردن یک وافل خوشمزه و لذیذ داشت.

بلژیکی‌ها بسیار وافل را دوست دارند و انواع متنوعی از آن را تهیه‌کرده‌اند؛ به‌طوری‌که خیلی‌ها وافل را یک نوع شیرینی بلژیکی می‌دانند. امروزه، دستور تهیه وافل بلژیکی معمول‌ترین شکل وافل است و در منوی صبحانه بسیاری از کشورها وجود دارد. این نوع وافل نازک‌تر و برشته و تردتر است و معمولاً همراه با عسل و به‌عنوان دسر سرو می‌شود. در بروکسل، وافل ها را معمولاً به شکل مستطیل و بزرگ‌تر از وافل آمریکایی تهیه می‌کنند. روی وافل ها را اغلب با پودر قند، سس شکلات و خامه هم زده به همراه طیف متنوعی از میوه‌های فصل مثل توت‌فرنگی، موز و مغزی جات تزیین می‌کنند.

گفتیم که وافل را به‌صورت های مختلف و با مواد متفاوت می‌توان سرو کرد. وافل معمولاً به‌صورت شیرین خورده می‌شود اما در برخی کشورها می‌توان انواع شور آن را هم پیدا کرد.

کافه سیلو با منوی متنوع انواع وافل با تنوع طعم‌های مختلف و انواع نوشیدنی سرد و گرم متناسب با ذائقه‌ی شما عزیزان جهت گذراندن ساعاتی خوش کنار عزیزانتان یا اوقات خلوت خودتان تهیه و تدارک دیده است.

مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن کافه سیلو در شبکه اجتماعی اینستاگرام https://www.instagram.com/waffle_plus/ از اخبار و تنوع منوی کافه سیلو اطلاع یافته و جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کافه سیلو و تنوع منوی کافه و همچنین انتقال نظرات و پیشنهادات خود درباره کافه سیلو از طریق دایرکت به‌آسانی با مجموعه سیلو در ارتباط باشند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin