یار بی زبانه پند دان

5/5

کاربرد ماهرانه فنون مطالعه، آن را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر ساخته و درنتیجه، علاقه‌ خواننده نسبت به مطالعه افزایش می‌یابد؛ اصلی‌ترین علت بی‌علاقگی به مطالعه، عدم به‌کارگیری روش صحیح مطالعه است چراکه در صورت مطالعه صحیح، یادگیری آسان‌تر و عادت مطالعه ایجاد خواهد شد؛ یادگیری، احساس امنیت، استمرار مطالعه، عادت به مطالعه و مطالعه صحیح در چرخه کار نقش اساسی دارند.

اولین شرط یک مطالعه موفق این است که به خودتان، ذهنتان و مطلبی که می‌خوانید، اعتماد داشته باشید و مطمئن باشید که مطلب را یاد خواهید گرفت؛ داشتن تصویر ذهنی مثبت نسبت به ذهن و مطالعه‌تان، تأثیر بسیار زیادی در روند مطالعه شما خواهد داشت.

بهترین زمان مطالعه باوجود تصور‌های موجود، هیچ زمان ثابت و معینی برای مطالعه وجود ندارد؛ بهترین زمان مطالعه، زمانی است که شما بهترین شرایط روحی و بیشترین هوشیاری رادارید. زمان ابتدای صبح به دلیل این‌که ذهن به استراحت پرداخته و پیوند‌های حافظه‌ترمیم شده‌اند وانتهای روز (قبل از خواب) به دلیل این‌که بعد از مطالعه، ذهن، فرصتی برای تثبیت اطلاعات و ذخیره‌سازی آن‌ها خواهد داشت، به‌طور معمول برای مطالعه بهترین زمان است.

 استمرار در مطالعه از همه‌چیز مهم‌تر است در مطالعه خود استمرار کمی و کیفی داشته باشید، یعنی میزان مطالعه روزانه‌ خود را بیش‌ازحد مطلوب (برای روز‌های غیر تعطیل: ۵ ساعت) نگاه‌دارید؛ این کار سبب عادت به مطالعه و علاقه‌مندی به آن خواهد شد. بعد از اتمام مطالعه، به‌سرعت وارد محیط پر سروصدا نشوید و (این کار سبب آشفتگی ذهن خواهد شد؛ ۲ دقیقه در محل مطالعه بمانید و چند نفس عمیق بکشید تا مطالعه در ذهن شما تثبیت شود) تا وقتی مطلبی را خوب هضم نکرده‌اید و متوجه نشده‌اید، آن را حفظ نکنید.

این روزها به دلیل شرایط ویروس کرونا همه در قرنطینه خانگی به سر می‌بریم و طبیعیِ که حوصلمون سر بره برای اینکه این اوقات به‌صورت مفید سپری شود کتاب می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای تمام اعضای خانواده باشد.

فرصت را برای خواندن کتاب‌های نخوانده‌تان ، از دست ندهید حال جهان ؛ دگرباره خوش خواهد بود و ما در کتاب‌فروشی ستارا واقع در مجتمع مگامال  بازهم چشم‌به‌راه حضور شما خوبان خواهیم بود.

در طرح #قرنطینه_با_کتاب در کمترین زمان سفارش‌های شمارا به دستتان می‌رسانیم. سفارش‌های خود را از طریق پیج اینستاگرام کتاب‌فروشی ستارا به آدرس: https://www.instagram.com/setarabookshop/ دایرکت اطلاع بدهید و گوش‌به‌زنگ بمانید تا سفارشتان را در اسرع وقت دریافت کنید. ما بسته‌های پیشنهادی و مفیدی در حوزه‌های مختلف برای این روزها را با تنوع مختلف و تخفیف 10% درصدی به درب منزلتان می‌رسانیم. ما حتم داریم پیشنهادهای ما برای شما هیجان‌انگیز خواهد بود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin