درباره مانگو

5/5

در مانگو کیک داریم؛ بگومگو نداریم

پیتزا یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین غذاهای فست فودی است و در ایران نیز محبوبیت زیادی دارد. پیتزا انواع مختلفی دارد و بسته به موادی که در آن استفاده می‌شود اسامی متفاوتی هم دارد. اما سوای ترکیبات و مواد استفاده‌شده در پیتزا، دو نوع پیتزای متفاوت داریم که ممکن است همه فرق بین آن‌ها را ندانند: پیتزا ایتالیایی و آمریکایی! حتماً شنیده‌اید که برخی رستوران‌ها پیتزا ایتالیایی و برخی دیگر پیتزا آمریکایی سرو می‌کنند. اما تفاوت آن‌ها در چیست؟

انواع زیادی پیتزا در جهان وجود دارد اما این غذای سریع از زمان آغاز خود در ایتالیا، تحولات بی‌شماری را پشت سر گذاشت تا به ظرفی تبدیل شود که امروزه بسیاری از مردم آن را می‌شناسند و دوست دارند.

همه‌چیزهایی که می‌خواهید درباره این مهمان اروپایی که از دهه 40 ایرانی‌ها را هم گرفتار خودش کرده بدانید. شاید در نگاه اول، ایرانی‌ها مردمان بدغذایی به نظر برسند؛ چون به‌سختی با غذاهای ملل دیگر ارتباط برقرار می‌کنند. دلیل این مدعا هم به همراه بردن چند قوطی کنسرو و چند پسته غذای کنسروی در سفرهای خارجی است. البته شاید حق داشته باشند؛ چون خیلی از آن‌ها با خاطره ناخوشایند خوردن غذاهای نیم‌پز و عجیب‌وغریب به کشور بازمی‌گردند. این مسئله یعنی مشکل‌پسندی در غذا خوردن. دلیل دیگری هم دارد و آن غذاهای خوشمزه ایرانی و شیوه پخت آن‌هاست. غذاهای ایرانی درمدت زمان طولانی و به‌آرامی پخته می‌شوند و طعم مطبوعی دارند. به همه این دلایل، ایرانی‌ها به هر غذایی روی خوش‌نشان نمی‌دهند. در این میان اما استثناهایی هم وجود دارد که از فیلترینگ ذائقه ایرانی عبور کرده و همه‌گیر شده است.

چهارمین فرق بین پیتزا ایتالیایی و آمریکایی در ترکیبات و مواد استفاده‌شده روی پیتزاست. برای این‌که فرق بین پیتزا ایتالیایی و آمریکایی را بهتر متوجه شوید باید بدانید اغلب پیتزاهایی که در رستوران‌های ایرانی سرو می‌شود آمریکایی است. چون پیتزا ایتالیایی معمولاً مواد بسیار کمی دارد و شاید خیلی مطابق سلیقه ما نباشد. پیتزای آمریکایی با مواد بسیار مختلف و زیادی پوشیده می‌شود و تقریباً هر چیزی را می‌توان در این پیتزاها پیدا کرد. زیتون سیاه یا سبز، استیک، مرغ، گوشت چرخ‌کرده، سوسیس، ژامبون، آناناس، گوجه گیلاسی، فلفل دلمه‌ای، قارچ و هر نوع سبزیجات‌ دیگری را می‌توان در کنار حجم بسیار زیادی از پنیر موزارلا مشاهده کرد. درواقع، پیتزای مخلوط یکی از تحولات آمریکایی در تهیه پیتزاست. هیچ کشور دیگری به‌اندازه آمریکا پیتزا را متنوع و ترکیبی تهیه نمی‌کند. بنابراین در پیتزای آمریکایی تقریباً هر چیزی که فکرش را بکنید می‌توانید مشاهده کنید.

پیدا کردن مرغوب‌ترین و بهترین رستوران‌های شهر دیگر مثل سابق سخت نیست. تا پیش‌ازاین تجربه کردن طعم غذای رستوران‌های مختلف، ما را در محک زدن خوب یا بد بودن آن کمک می‌کرد اما امروز با پیشرفت امکانات و بالا رفتن کاربران شبکه‌های مختلف مجازی می‌توان به‌راحتی خوب و بد ماجرا را در چشم بر هم زدنی از میان هزاران کامنت و عکس تشخیص داد. با همه این‌ها‌ اگر پیتزا خور حرفه‌ای باشید،حتماً سری به پیتزا مانگو زده‌اید.

هوس کیک پیتزا و پیتزا آمریکایی باکیفیت کردید حتماً یه سر به مانگو‌ تو مجتمع عرش آجودانیه بزنید. پیتزا مانگو ، پیتزایی با نان ضخیم است که لبه‌های آن بلند شده است، که مواد تشکیل‌دهنده آن عبارت‌اند از برش‌هایی از موزارلا که خمیر را در آن قرارگرفته، گوشت، سبزیجات و گوجه‌فرنگی خرد.

پیتزا مانگو دوتا شعبه دارد یکی تو فود کورت مرکز خرید عرش آجودانیه و یکی تو فود کورت برج میلاد هست  همچنین پیتزا مانگو ده مدل پیتزا دارد که تو دو تا سایز بزرگ (کیک پیتزا طوری ۴ سانت قطر) و سایز متوسط (۲سانت قطر) دارن و قیمتاشون با توجه این‌که دونفرس و پُرملات مناسب هست.

مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن پیتزا مانگو در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/mangopizza_ir/ از اخبار و تنوع منوی غذایی پیتزا مانگو اطلاع یافته و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره رستوران پیتزا مانگو و انتقال نظرات و پیشنهادات خود از طریق دایرکت با مجموعه در ارتباط باشند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin