درباره لوبوداگ

blank
5/5
blank

دو لپی بخورش

کمتر کسی پیدا می شود که تا به حال هات داگ یا همان ساندویچ های خوشمزه سوسیس را نخورده باشد. ساندویچ هات داگ در بین آن هایی که عاشق فست فودند خیلی محبوب است و طرفداران خاص خودش را دارد. تا به حال به این فکر کردید که سوسیس هات داگ اولین بار چگونه اختراع شده و یا چرا اسمش هات داگ است؟

سوسیس یکی از قدیمی ترین غذاهای فرآوری شده است، آنقدر قدیمی که حتی اسمش در کتاب های اسطوره ای که قرن ها قبل از میلاد نوشته شده اند هم آمده است. هات داگ که به آن «فرانکفورتر» و «وینر» هم گفته می شود یک جور سوسیس سرخ شده و یا آب پز شده است که در داخل نان های مخصوص، ساندویچ می شود. این ساندویچ سوسیس انواع مختلفی دارد و برای اینکه بیشتر خوشمزه شود روی آن با موادی مثل سس خردل، سس گوجه فرنگی، پیاز، مایونز، چاشنی، پنیر، فلفل و … تزئین می شود.

هات داگ آنقدر خوشمزه بود که خیلی زود در کشورهای اروپایی و به خصوص در آمریکا محبوب شد. در آمریکا این فست فود به چنان محبوبیتی رسید که در داخل گاری های مخصوص به عنوان غذای خیابانی به فروش می رسید. هات داگ در نواحی مختلف آمریکا انواع مختلفی دارد و در قرن بیستم به یک غذای پرطرفدار تبدیل شده بود به طوری که فروشنده ها بر روی چرخ دستی آن را می فروختند و مشتری های زیادی هم داشتند. اینکه فروش سوسیس روی چرخ دستی چگونه متداول شد به سال ۱۹۶۷ برمی گردد در این سال یک دستفروش خیابانی یک گاری مجهز به گاز برای آب پز کردن سوسیس ها داشت و آنقدر کارو بارش گرفت که توانست ۴ سال بعد یک رستوران افتتاح کند.

رد پای مهاجران آلمانی در اختراع نان های مخصوص هات داگ هم به چشم می خورد! اختراع نان های مخصوص هات داگ به سال ۱۹۰۴ برمی گردد در آن زمان در ایالت لوئیزیانا یک نمایشگاه خرید برگزار شده بود و افراد زیادی برای خرید هات داگ به مغازه آنتون می رفتند. هات داگ ها آنقدر داغ بودند که نگهداشتن آن ها در دست سخت بود برای همین آنتون به هر کدام از مشتری ها یک دستکش قرض می داد اما از آن جایی که بیشتر این دستکش ها برگردانده نمی شدند او از یکی از دوستانش که نانوا بود کمک خواست! دوستش هم نان هایی را درست کرد که دقیقا اندازه هات داگ ها بودند. بعدها دیگر مهاجران آلمانی هم برای سرو هات داگ از همین نان ها استفاده کردند و اینطوری این نان ها کم کم در فرهنگ آمریکایی هم جا افتادند.

هات داگ از آن دسته ساندویچ هایی است که در جهان بسیار محبوب است، تا حدی که یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی به حساب می آید و به صورت چرخ دستی و یا فودتراک در سطح شهر می توان افرادی را دید که به فروش این غذا مشغول هستند. این محبوبیت دلایل زیادی دارد که به جز طعم خوشمزه ی آن، اندازه ی آن و به صرفه بودن قیمتش نیز هست. این ساندویچ خوشمزه از سوسیس فرانکفورتر که به صورت گریل و یا سرخ شده است درست می شود. نان نرمِ مخصوص این ساندویچ از سوسیس آن کوچک تر است برای همین دو طرف ساندویچ از آن بیرون می زند. به جز طعم و کیفیت ساندویچ که خیلی مهم است، افزودنی های آن هم مهم است، از سس خردل و انواع سس ها گرفته تا سبزیجات مختلف و ادویه ها که طعم هایی جدید را ایجاد می کنند. این ساندویچ در ایران هم محبوبیت زیادی دارد و فست فودهای زیادی در تلاش هستند که هات داگی واقعی را ارائه بدهند برای همین به صورت تخصصی روی این غذا کار کنند و چندین مدل مختلف هات داگ را سرو کنند. حتی به غیر از فست فودها این غذا همانند دیگر کشورها، در ایران هم به صورت خیابانی و در فست فودها به فروش می رسد و علاوه بر فودتراک ها فست فود های مختلفی در مجتمع های تجاری دیده می شوند که این غذا را به فروش می رسانند و مردم در فضای فودکورت می نشینند و به خوردن ساندویچشان مشغول می شوند.

فست فود لوبو داگ عرضه کننده ساندویچ های هات داگ خوشمزه واقع در فود کورت مجتمع تجاری عرش آجودانیه برای مشتریان عزیز انواع غذاهای فست فود بخصوص ساندویچ های هات داگ را تهیه و تدارک دیده که مشتریان عزیز می توانند با دنبال نمودن لوبو داگ در شبکه اجتماعی ایسناگرام به آدرس: https://www.instagram.com/lobo___dog/?hl=es-la از اخبار و تنوع منوی غذایی این رستوران اطلاع یافته و برای گذراندن اوقات خوش در دورهمی های خانوادگی و دوستانه به فودکورت عرش مراجعه و از غذاهای لوبو لذت کافی را ببرند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin