تخفیف ها و جدیدترین محصولات مراکز خرید و مجتمع های تجاری کشور

تخفیف ها و جدیدترین محصولات مراکز خرید و مجتمع های تجاری کشور

همه چیز در مورد لوازم خانگی

5/5

نقش لوازم‌خانگی در معماری داخلی منازل

ازنظر طراحان داخلی برخی از لوازم دکوری منزل هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و همیشه ازجمله وسایل محبوب برای ایجاد استایل در منزل است.

وقتی از لفظ “اساسی‌ترین”کلمه برای وسایل منزل استفاده می‌کنیم نباید آن را با آیتم‌های دکوری مثل فرش و قالیچه در رنگ خنثی و یا کاناپه‌های سفید اشتباه بگیرید، بلکه منظور ما آیتم‌هایی است که زمان نمی‌شناسند و همیشه در چرخه مد طراحی داخلی، جادارند. به‌منظور شناسایی پایه‌ترین وسایل دکوراسیون داخلی منزل ، از چندین طراح حرفه‌ای در این زمینه سؤال شده است.

وسایلی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم لوازمی است که اکثر طراحان در چیدمان و دکوراسیون داخلی به آن‌ها تکیه می‌کنند.

یک آباژور عالی

به گفته طراح داخلی امیلی هندرسون: “این آیتم یکی از آیتم‌های عالی برای دکور منزل است و تقریباً به‌سادگی با هر نوع استایل منزلی هماهنگ می‌شود. آباژورها از آیتم‌های خنثی هستند که تمام توجه‌ها را به خود جلب نمی‌کنند ولی درعین‌حال آن‌قدر در عین سادگی جالب هستند که می‌تواند برای اتاق کاراکتر ایجاد کنند.”

گلدان بزرگ گیاه

کورتنی نای یکی دیگر از طراحان داخلی می‌گوید: “فضای اتاق هرگز بدون حداقل تعدادی از انواع گیاهان سبز کامل نمی‌شود و خوشبختانه یکی از ساده‌ترین آیتم‌های دکوری است که می‌توان به اتاق اضافه کرد. یک عنصر ارگانیک، روح زندگی به اتاق می‌افزاید. به‌خصوص یک گلدان بزرگ معمولاً در اکثر استایل ها به‌خوبی عمل می‌کند.”

بافت طبیعی

طراح داخلی سارا بارتولومیو می‌گوید: “من همیشه عاشق استفاده از آیتم‌های حصیری هستم چراکه کاملاً طبیعی هستند، این لوازم دکوری می‌تواند یک دیس حصیری باشد یا یک صندلی، تفاوتی ندارد. درهرصورت متریال های طبیعی هرگز از چرخه استایل خارج نمی‌شوند.”

سینی دکوری

شی مک جی می‌گوید: “من عاشق سینی‌های دکوری هستم. آن‌ها علاوه بر آنکه می‌توانند در انواع مختلفی وجود داشته باشند بلکه ازجمله لوازم دکوری کاربردی محسوب می‌شوند و از دکور آشپزخانه گرفته تا حمام و سرویس بهداشتی می‌تواند قابل‌استفاده باشد.”

لوازم دکوری نما و جلوه‌ی منحصربه‌فردی را به دکوراسیون داخلی منزل می‌بخشند. هر خانه‌ای به‌تناسب نیاز و سبک دکوراسیون داخلی یک سری دکوری‌های زیبا را در خود جای‌داده است. استفاده از این وسایل زیبا و تزیینی در همه جای خانه از سرویس بهداشتی تا اتاق پذیرایی و نشیمن نرمال است .گاهی همین اجزای کوچک در لوازم منزل گاهی تبدیل به نقطه‌ی کانونی می‌شوند پس انتخاب جنس و شکل اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت .جنس شیشه ، کریستال ، چینی یا استیل متریال اصلی ساخت این وسایل کوچک و بزرگ تزیین هستند. این جنس ظروف و گلدان‌های دکوری را می‌شناسید

برای اینکه یک دکوراسیون داخلی زیبا داشته باشید تنها نمی‌توانید به استفاده از رنگ و کف‌پوش‌ها بسنده کنید. وسایل تزئینی تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارند و می‌توان با هزینه کم جلوه بسیار زیبایی را برای دکوراسیون منزل و یا محل کار خود ایجاد کرد. تابلوهای نقاشی و همچنین تابلو خط زیادی وجود دارد که برای منزل و همچنین فضاهای اداری مناسب است.

خرید لوازم‌خانگی همیشه یکی از مهم‌ترین و پر چالش ترین خریدهای مردم می‌باشد.شما برای خرید لوازم‌خانگی باید نکاتی را مدنظر داشته و آن‌ها را در هنگام خرید لحاظ فرمائید. خرید لوازم‌خانگی همیشه با ترس‌ولرز روبرو بوده است. ترس از اینکه چی بخریم که همه چی تمام باشد و لرز از اینکه از کجا بخرم که قیمت مناسب باشد!

انتخاب لوازم‌خانگی سخت و وقت‌گیر است. مخصوصاً اگر کیفیت برای شما مهم باشد. همه‌ی ما دوست داریم بهترین لوازم‌خانگی را در خانه و محل زندگی‌مان داشته باشیم. محصولاتی که برخی برندها تولید می‌کنند کیفیت و کارایی بالایی ندارند و باید مدت‌ها دنبال برندهای مختلف و بررسی و مقایسه آن‌ها باشیم.

آشپزخانه اتاق مشترک خانه است و می‌تواند محلی برای وقت‌گذرانی اعضای خانواده باشد، ولی در معماری مدرن فضای کوچکی به آن اختصاص می‌دهند شما با استفاده از تکنیک‌هایی می‌توانید آشپزخانه رو بزرگت تر و دل‌بازتر نشان دهید.

ازجمله این تکنیک‌ها می‌توان به استفاده از شلف های باز به‌جای کابینت‌های در دار،نصب تابلوهای نقاشی ،آرت پرینت و عکس ، استفاده از چند لامپ و لوستر کوچک که نور را با طرح‌های متنوع پخش می‌کنند و علاوه بر لوسترهای هیجان‌انگیز ، چیدمان شمع‌های متعدد در آشپزخانه و افزایش منابع روشنایی فضای دلپذیر و بزرگ‌تری می‌سازند.

انتخاب لوازم‌خانگی می‌تواند هیجان‌انگیز باشد.وقتی در میان مدل‌های متنوع گم می‌شوید و انتخاب بین طراحی‌های مختلف برایتان سخت می‌شود وقتی فروشندگان دست از تعریف و تمجید از مدل تازه به بازار آمده برنمی‌دارند.کار سخت می‌شود که بخواهید با بودجه‌ای مشخص آشپزخانه‌تان هم زیبا و مدرن به نظر برسد هم متناسب با نیازتان باشد.

در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که اگر آن‌ها را در هنگام خرید لوازم‌خانگی مدنظر قرار دهید بدون شک انتخاب بهتری خواهید داشت. یکی از مواردی که خرید را برای هرکسی مشکل می‌کند تنوع مدل‌ها، برندها و قابلیت‌های وسوسه کننده این لوازم است، اما چگونه می‌توان بهتری مدل لوازم‌خانگی را خریداری کرد؟ در ادامه به این سؤال شما پاسخ‌خواهیم داد. اگر برای تکمیل لیست خرید جهیزیه خودسری به بازار زده باشید برای هر یک از آیتم‌های این لیست آپشن‌های زیادی را بعضاً باقیمت‌های متفاوت و برندهای متفاوت مشاهده خواهید کرد.

از میان تمام لوازم‌خانگی، خرید لوازم برقی منزل اهمیت بیشتری دارد و برندهای زیادی در این حوزه فعالیت داشته و هرساله دستگاه‌های زیادی را روانه این بازار مصرفی می‌کنند؛ اما ما به شما توصیه می‌کنیم که در خرید لوازم‌خانگی نیز همانند هر وسیله اولویت خرید خود را تعیین کنید. در نظر گرفتن فضای خانه، متراژ و حتی تعداد اعضای خانواده در خرید لوازم‌خانگی مهم بوده و باید به آن توجه داشت.

نقش فروشگاه‌های لوازم‌خانگی در مجتمع‌های تجاری

اجتماعی شدن انسان امروزی او را به سمتی سوق داده که بیشترین بهره را از امکانات موجود ببرد. درنتیجه بازارهای سنتی تغییر شکل یافته و جای خود را به مجتمع‌های تجاری چندمنظوره دادند.

امروزه مجتمع‌های تجاری چندمنظوره به‌عنوان بستر مهمی از تعاملات روزمره و اجتماعی فعال می‌باشند و افراد آگاهانه یا ناآگاهانه در طول شبانه‌روز با آن در ارتباط هستند. بناهای تجاری ازجمله فضاهایی هستند که در درون بافت شهر قرارگرفته و به‌عنوان جزئی از شهر موجودیت آن را بقا بخشیده و باگذشت زمان به‌عنوان فضاهایی مهم و حیاتی احساس شده‌اند که می‌توانند بسیاری از نیازهای شهروندان را پاسخگو باشند.

این فضاها می‌توانند محیطی پویا و فعال درزمینه های اجتماعی، فرهنگی و خریدهای لوازم اساسی منزل نیز باشد و در جهت رشد و فرهنگ خریدوفروش و تعاملات اجتماعی نقش مؤثری را ایفا کنند. بنابراین ایجاد چنین فضایی نیاز جامعه امروز و از وظایف اصلی مسئولان است.

فعالان بازار می‌گویند بیشتر مشتریان ایرانی هنگام خرید لوازم‌خانگی یک ضعف بزرگ دارند. آن‌ها به متراژ فضای مسکونی و نیازهای واقعی‌شان توجه نمی‌کنند. همین موضوع عمده‌ترین علتی است که هزینه‌های اضافه به آن‌ها تحمیل می‌کند.

خرید از بازار لوازم‌خانگی یکی از سخت‌ترین عملیات خرید است! اینجا دنیایی از برندها، مارک‌ها، اصطلاحات تخصصی و فنی، آپشن‌های گیج‌کننده و تقلبات عجیب‌وغریب وجود دارد.البته در این میان آپشن ها و مشخصات فنی و اصطلاحات تخصصی دستاویز خوبی شده است تا بسیاری از فروشندگان با طرح اعداد و ارقام نجومی و نسبت دادن آن به عملکرد وسیله موردنظر مشتری را فریب دهند.

همانطور که گفتیم اگر برای خرید لوازم‌خانگی بخصوص زمانی که برای تهیه جهیزیه به بازار لوازم‌خانگی سر می‌زنید از مشکلات فراوانی که امکان دارد در این مسیر برایتان پیش بیاید همگی خبرداریم. از سردرگمی انتخاب مناسب، مواجهه با برندهای گوناگون، پیدا کردن قیمت مناسب ، ترافیک، شلوغی بازار، پیدا کردن جای پارک و…. گزیده‌ای از مشکلات موجود برای خرید می‌توانند باشند.

وجود فروشگاه‌های لوازم‌خانگی با تنوع برندهای معتبر در مجتمع‌های تجاری سراسر کشور ؛ خیل عظیمی از مشکلات انتخاب تا خرید لوازم‌خانگی را برای همه سهل و آسان نموده است.

مردم به‌راحتی می‌توانند به‌دوراز مشکلاتی که در فوق ذکر شد با خیال راحت و در آرامش به همراه خانواده از تنوع برندهای لوازم‌خانگی دیدن فرموده و از توضیحات فروشندگان بهره‌مند شده و به‌آسانی با در نظر گرفتن پارامترهای لازم ازجمله متراژ خانه ، کاربرد لوازم و قیمت مناسب را انتخاب نموده و همچنین از خرید حضوری و یا حتی خریدی آنلاین با ضمانت بهره مند شوید.