قهوه را از من بگیر اینجا رو نه

blank
5/5
blank

یک کافه می‌تواند خیلی از ویژگی‌ها و جزئیات به منو و دکورش اضافه کند ولی هیچ کافه‌ای نمی‌تواند روف گاردن ، تراس یا حیاط را به آپشن‌هایش اضافه کند. این روف گاردن ، تراس یا حیاط چیست که کافه بازها همه مشتاق نشستن در آن هستند؟ شاید به خاطر این است که اگر در روف گاردن باشی، هوا در آن جریان دارد، انرژی خوب دور فضایش درگذراست در اینجاست که یک لیوان قهوه یا چای تازه‌دم در کنار یک کیک و دسر بیشتر می‌چسبد، در نور طبیعی و صدای شاخ و برگ گیاه‌ها است که لذت خوردن یک صبحانه،ناهار و یا شام دوچندان می‌شود. در این محیط است که می‌توان بیش‌تر و بیش‌تر لذت برد و خاطره ساخت.

تنها هستید،یا با دوست خود می‌خواهید بیرون بروید. شاید هم در بهترین موقعیت با عشقتان بیرون می‌روید و قصد دارید ساعتی جایی درنگ کنید کافه و سنت کافه نشینی؛ پدیده‌ای که شاید بتوان دوستش نداشت اما ابداً نمی‌شود نادیده‌اش گرفت  یک سالن، تعدادی میز و صندلی، صدای موسیقی، بوی خوش قهوه و صدای موسیقی که به‌آرامی در فضا پخش می‌شود. گله به گله آدم‌ها سر میزها نشسته‌اند و باهم حرف می‌زنند. اینجا کافه است؛ جایی که در فرهنگ امروز شهری ابداً نمی‌شود نادیده‌اش گرفت کافه‌ها امروز به بخشی از زندگی شهری تبدیل‌شده‌اند و جای خیلی چیزها را گرفته‌اند، طوری که می‌شود گفت چیزی به‌عنوان فرهنگ کافه و کافه نشینی داریم.

“فلان جا دوطبقه است” “نه کافه فلان برای قرار کاری خوب نیست” “نگم از سالاد سزارش” “رفتی کافه فلان یکی از اون شیک‌ها رو سفارش بده با ساندویچ مرغ خانگی، معرکه است” این جمله‌ها و خیلی جمله‌های مشابه این‌ها را هم من بلد هستم و هم همه شما!

روزگاری کافه‌ها تعدادشان کم بود و بیشتر محلی برای جمع شدن روشنفکرها به‌حساب می‌آمدند! اصلاً خیلی از جریانات اجتماعی و مدنی از همین کافه‌ها و قهوه‌ها شروع‌شده است. کافه‌ها هم که برای نوشیدن قهوه و کیک بودند و شاید بستنی. جای چای در قهوه‌خانه بود و خوراک‌های سنگین‌تر را در رستوران باید پیدا می‌کرد.

خلاصه اینکه کافه‌ها امروز همه‌چیز دارند، می‌توان چندساعتی را در آن‌ها و بدون هیاهوی بیرون گذراند، امروز اگر کافه‌ای سالاد و ساندویچ و پاستا و انواع سیب‌زمینی نداشته باشد، مشتری‌هایش را ازدست‌داده، اگر مدل‌های مختلف آب‌میوه و قهوه نداشته باشد، باید بساطش را جمع کند. کافه‌های ما کافه‌ای برای قهوه بین‌راهی نیستند، ما قهوه را بین روز و برای شارژ شدن نمی‌خوریم، ما کافه می‌رویم که جایی بنشینیم و بعد قهوه بخوریم! برای همین کافه‌های گذری و بیرون بر در فرهنگمان چندان جایی ندارند و کوچک‌ترین‌هایی که می‌شناسیم، دست‌کم دو سه میز برای نشستن دارند.

مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن کافه فلورین در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/florian_cafe/ از اخبار و تنوع منوی غذایی این کافه اطلاع یافته و جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تنوع غذایی ، تقویم برنامه‌ها و همچنین انتقال نظرات و پیشنهاد‌ها خود از طریق دایرکت در ارتباط باشید. 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin