درباره رستوران دیبا

5/5

دیبا ؛ دنیای طعم‌های زیبا

غذا برای هرکجای دنیا که باشد و هر چه که باشد لذیذ است! غذاهای ایرانی و غیر ایرانی هم فرقی در محبوبیت ندارند. این‌یک اصل است که غذاهای هرجایی حداقل اگر برای ما خوشمزه و دل‌چسب نباشد اما برای مردم آن منطقه جذاب است. همواره در برخی از غذاها تغییراتی به وجود می‌آوریم که در هیچ کتاب و سند آشپزی ثبت‌نشده است. غذای ایرانی که گاهی جالب از آب درمی‌آید اما گاهی حتی نزدیک به آن چیزی که می‌خواهیم هم از آب درنمی‌آید.

از این توصیفات که بگذریم، بیشتر غذاهای موردعلاقه‌ی ما در طول سال‌های متمادی تغییر پیداکرده‌اند. تغییرات غذای ایرانی هر چه که بوده، نتیجه‌ی امروزی‌اش بسیار دلپذیر است.

تابه‌حال شده میهمانی خارجی داشته باشید و دوست داشته باشید بهترین و خوشمزه‌ترین غذاهای ایرانی را به او معرفی کنید؟ اگر بخواهید چند غذای خوشمزه ایرانی را معرفی کنید چه می‌گویید؟ می‌خواهیم معروف‌ترین غذاهای ایرانی از دید توریست‌های خارجی را به شما معرفی کنیم. این غذاها در سرتاسر دنیا به‌عنوان نماینده‌های آشپزی ایرانی شناخته می‌شوند و باید بگوییم که انصافاً نماینده‌های خوبی هم هستند.

اگر بخواهیم لیست غذاهای ایرانی را بنویسیم، احتمالاً به کتابی چند جلدی نیاز خواهیم داشت. بااین‌حال برخی از غذاهای سنتی ایران هستند که همیشه در میان انواع غذاهای ایرانی در صدر لیست قرار می‌گیرند.

یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی که جایگاه ویژه‌ای در دل همه‌ی ما دارد، کباب است. غذایی لذیذ که معمولاً آن را بانام چلوکباب می‌شناسیم. کم پیش می‌آید که فردی ایرانی یا گردشگری خارجی سفرکرده به ایران، چلوکباب آن‌هم در طعم‌های مختلف را نخورده باشد!

این سؤال که بپرسیم آیا قورمه‌سبزی دوست دارید یا نه، کمی خنده‌دار است! مگر می‌شود ایرانی جماعت قورمه‌سبزی را دوست نداشته باشد؟! این جمله‌ای است که از بیشتر مردم ایران می‌شنوید. در بین انواع غذاهای ایرانی قورمه‌سبزی یا همان خورشت سبزی ایرانی‌ها از محبوب‌ترین و رایج‌ترین است. قیمه هم دیگر نیاز به توضیحی اضافه درباره‌ی محبوب بودنش نیست! این غذای ایرانی به‌قدری همانند قورمه‌سبزی محبوب است که غذای عروسی و عزا ثابت ما ایرانی‌ها شده است.

و همین‌طور نام غذاهای ایرانی آن‌قدر زیاد است که نیاز به رجوع به کتاب‌های آشپزی جامع دارد. هنوز هم غذاهای اصیل ایرانی فراوانی هستند که نامشان درجایی ثبت‌نشده است. انواع غذاهای ایرانی نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن چندین ساله مردمی است که در این سرزمین زندگی کرده‌اند. رستوران دیبا برای لذت بردن از طعم اصیل غذاهای ایرانی متناسب با ذائقه‌ی مشتریان عزیز انواع غذاهای ایرانی ، سنتی و همچنین کباب زغالی را تهیه و تدارک دیده که مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن رستوران دیبا در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/diba.food/ از اخبار و تنوع منوی غذایی رستوران دیبا اطلاع یافته و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رستوران دیبا و تنوع منوی غذایی رستوران و جهت انتقال نظرات و پیشنهادات خود از طریق دایرکت به‌آسانی با مجموعه دیبا در ارتباط باشند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin