درباره کنت برگر

5/5

شمردن برای رسیدن

همبرگر یکی از خوشمزه‌ترین و محبوب‌ترین فست فودهای دنیاست که به روش‌های مختلف و با چاشنی‌های متفاوتی تهیه می‌شود. برای تهیه همبرگر معمولاً از گوشت چرخ‌کرده گوساله و یا گوسفند استفاده می‌شود. همبرگر را هم می‌توان به‌صورت سرخ‌شده تهیه کرد و هم به‌صورت گریل شده که البته نوع گریل‌شده، عطروطعم بهتری دارد.

برگر، غذای محبوب همه است. تعداد انگشت‌شماری هستند که می‌گویند این غذای فوق‌العاده را دوست ندارند. همه ما هم برای یک‌بار که شده خودمان یک همبرگر را در خانه درست کرده‌ایم.

انواع همبرگر :

همبرگر معمولی: معمولاً برای تهیه همبرگر از گوشت گاو استفاده می‌شود اما گاهی، از ترکیب گوشت بره، گوساله یا گوشت خوک و مخلوط آن‌ها نیز استفاده می‌شود، ولی پرمصرف‌ترین نوع گوشت برای همبرگر همان گوشت گوساله یا گاو است.

چیزبرگر: چیزبرگرها، از انواع بسیار پرطرفدار همبرگر هستند که تنوع بسیار زیادی نیز دارند. درگذشته، چیزبرگرها را با قرار دادن مقداری پنیر در داخل مایه گوشت آماده می‌کردند اما امروزه یک ورقه پنیر را روی همبرگر معمولی قرار داده و چیزبرگر درست می‌کنند. برای تهیه چیزبرگر می‌توان از انواع پنیر‌ها استفاده کرد و محدودیت یا قانون خاصی وجود دارد اما به‌صورت استاندارد، پنیر چیزبرگر باید کمی خشک و شور باشد و چربی مناسبی نیز داشته باشد تا طعم شور و کرم مانندی ایجاد کند.

همبرگر و چیزبرگر گیاهی : همبرگر و چیزبرگرهای گیاهی مخصوص گیاه‌خواران از ترکیب سویا، پیاز و تخم‌مرغ تهیه‌شده و برای پنیر آن از نوعی پنیر خاص کبابی یا پنیر گیاهی استفاده می‌شود که ازنظر طعم و ظاهر تفاوتی آشکار با همبرگر و چیزبرگر‌های معمولی دارد.

قارچ برگر: قارچ برگر و انواع برگرهای تند و دودی نیز به‌صورت کلی از گوشت گاو درست می‌شوند و در جزئیات کمی تفاوت دارند. گونه‌های مختلف برگر از گوشت گاو، خوک، بره، مرغ، شترمرغ، ماهی، کوسه، میگو، خرچنگ، خرگوش، غاز، اردک و… تهیه می‌شود.

هر ساندویچ همبرگر از ۴ جز اصلی تشکیل می‌شود که بدون هرکدام از آن‌ها، غذایی تهیه‌شده ناقص بوده و نمی‌توان به آن همبرگر گفت. برگر، نان همبرگر، سس و مخلفات مانند سبزیجات یا ادویه مخصوص همبرگر که درنهایت یک ساندویچ همبرگر را تشکیل می‌دهند.

نان همبرگر:

درگذشته از همان نان‌هایی که در هر منطقه پخته می‌شد، برای تهیه همبرگر استفاده می‌شد، اما بعدها نان همبرگر تغییر کرد و به شکل نان‌های صنعتی گرد اسفنجی با آرد گندم که کمی طعم شیرین دارند تبدیل شد که امروزه جزو پرمصرف‌ترین نوع نان در سراسر دنیا محسوب می‌شود. نان جو، نان چاودار، نان‌های ادویه‌دار یا کنجدی نیز برای سرو همبرگر در دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرند.

سس‌های مورداستفاده برای همبرگر بسیار متنوع هستند. برای مثال می‌توان از انواع سس‌ها مانند سس گوجه‌فرنگی یا سس کچاپ، سس مایونز، سس‌های پنیر دار، سس‌های دودی (سس باربیکیو)، انواع سس خردل، سس تند در کنار ساندویچ و همبرگر استفاده نمود. انتخاب سس به نوع برگر و سلیقه هر فرد بستگی دارد، اما استفاده از سس مایونز به‌عنوان سس اصلی ساندویچ و سس کچاپ به‌عنوان سس کنارغذا، شهرتی جهانی دارد.

رستوران کنت برگر با منوی غذایی متنوع در زمینه انواع همبرگر و برگرهای منحصربه‌فرد با استفاده از مواد اولیه تازه و باکیفیت در مجتمع تجاری عرش آجودانیه فعالیت دارد مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن رستوران کنت برگر در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/countburger/ از اخبار و تنوع منوی غذایی این رستوران اطلاع یافته و جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره رستوران کنت برگر و همچنین انتقال نظرات و پیشنهادات خود از طریق دایرکت به‌آسانی با رستوران کنت برگر در ارتباط باشند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin