آرامشت دغدغه‌ی ویوناست

blank
5/5
blank

کافه و کافی‌شاپ هردو هویت خود را از دورهم جمع شدن دو یا چندنفره و لذت بردن از مزه‌های مختلف و موسیقی ملایم و… به دست آورده‌اند. روزبه‌روز کافه و کافی‌شاپ در تلاش‌اند تا با آفرینش فضایی مناسب‌تر بیشتر و بیشتر به هویت آرمانی کافه و کافی‌شاپ نزدیک شوند. فرهنگ کافه و کافه نشیی و کافی‌شاپ در ایران هرروز بیشتر از دیروز در حال جا افتادن است و افراد  بالأخص جوانانی که هرروز  بیشتر با آداب‌ورسوم این فرهنگ اُخت می‌شوند، در حال افزایش است و اگر هنگام پیاده‌روی در خیابان به اطرافتان توجه کرده باشید،در مکان‌های به‌ظاهر مشابه ازنظر کارایی، در سردر و یا شیشه مغازه آن‌ها، نام و عبارت‌های متفاوتی را می‌بینید. مانند کافه، کافی‌شاپ، قهوه‌خانه و… و حتماً کنجکاو شده‌اید تا تفاوت آن‌ها را بدانید و یا شاید فکر می‌کنید خلاقیت در واژه‌پردازی بوده است که این واژگان متفاوت اما نزدیک به هم خلق‌شده‌اند، اما نه!  این مکان‌ها ازلحاظ مواد غذایی سرو شده و منو ، دکور و غیره باهم تفاوت دارند.

از زمان فراگیر شدن قهوه، کافی‌شاپ در ایران، محلی برای سرو قهوه و دورهمی مشتریان و افراد و محلی برای شعرخوانی و کتاب‌خوانی بوده است شاید برایتان جالب باشد که بدانید حرفه‌ای‌ها برای تشخیص یک کافی‌شاپ حرفه‌ای و خوب به این نکات اهمیت می‌دهند:

  • استشمام بوی و عطر قهوه مرغوبِ درست رُست شده، در بدو ورود به کافی‌شاپ به‌جای هر بوی دیگری
  • یک اسپرسوی حرفه‌ای سرو کند.
  • کف کاپوچینو را درست و حرفه‌ای و راحت برای جدا خوردن از قهوه، درست کنند.
  • قبل تحویل سفارش گوشتان را تیز کنید تا صدای دستگاه آسیاب قهوه را بشنوید که نشان از حرفه‌ای بودن کافی‌شاپ است زیرا اگر بلافاصله قبل دم کردن قهوه را آسیاب شود، قهوه لذیذتر خواهد شد
  • همان مثل معروف” تناسب ظرف و مظروف” هر نوع از قهوه باید در فنجان و یا ماگ مناسب و غذاها در ظرف متناسب با نوع غذا  سرو شود.
  • منو و ذکر قیمت

کافه در فرهنگ لغت معین به معنی همه‌ی مردم و در فرهنگ لغت دهخدا به معنی ،جای عمومی برای نشستن و صرف قهوه و چای و دورهمی می‌باشد. اما کافه به معنای عمومی مکان آن به محلی گفته می‌شود که افراد به‌دلخواه خود تنها یا با دوستان و هم‌قطارانشان برای صرف چای یا قهوه به همراه کیک . شیرینی، در آن حضور پیدا می‌کنند. کافه‌ها قرار نیست خلوت باشند و اما می‌توانند محیطی دنج باشند برای خلوت کردن روحی و ذهنی.

از دیگر تفاوت کافه و کافی‌شاپ این است که، کافه‌ها بیشتر از کافی‌شاپ‌ها تبدیل به پاتوق می‌شوند و این امر به سبب فضا و اتمسفر حاکم بر کافه‌هاست.بعضی‌اوقات که مشتری تنهاست، بعضی از کافه‌ها برای آن‌ها صندلی تکی روبروی کانتر تعبیه کرده‌اند که مشتری آنجا می‌نشیند و چیزی می‌خورد و اگر تمایل داشته باشد با کافه‌دار هم‌صحبت می‌شود. در کافه‌ها برخلاف کافی‌شاپ‌ها فقط غذای سرد و گرم سرو نمی‌شود و منوی آن شامل انواع قهوه و نوشیدنی سرد و گرم و اسموتی و کیک و شیرینی و حتی کیک خانگی.

کافه ویونا با فراهم آوردن محیطی دنج و تنوع منوی غذایی و نوشیدنی برای شما مشتریان عزیز لحظاتی زیبا و خاص تدارک دیده….

مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن کافه ویونا در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/cafeviuna/ از اخبار و تقویم مناسبت‌ها و تنوع منوی غذا و نوشیدنی این کافه اطلاع یافته و جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این کافه و منوی غذایی و نوشیدنی و همچنین انتقال نظرات وپیشنهادات با این کافه در ارتباط باشند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin