با یار قدیمیت بدون پرداخت هیچ هزینه ای تفریح کن!

5/5

با گسترش ویروس کرونا، بسیاری از متخصصان توصیه می کنند برای تقویت سیستم ایمنی خود، تلاش کنید تا بر استرس و نگرانی هایتان غلبه کنید. اما این که چطور آرامش خودمان را حفظ کنیم هم ملاحظاتی دارد. هر کدام از ما برای بازیابی آرامش و فاصله گرفتن از نگرانی هایمان، به فعالیت هایی روی می آوریم. مثلا پیاده روی، خرید، رفتن به یک کافه دنج یا گذراندن زمانی با دوستانمان. اما با اوضاع فعلی و قرنطینه های خانگی، شاید ابزار کمتری برای کنترل استرس داریم.

محققان بر این باورند که هنگام استرس باید مطالعه کرد. جالب است بدانید بر اساس این پژوهش ها، مطالعه در مقایسه با موسیقی و یا پیاده روی هم، روش موثر تری برای کاهش استرس است. تحقیقات نشان داده که ۶ دقیقه کتابخوانی می تواند تا ۶۸ درصد موجب کاهش استرس شود. مطالعه یکی از موثرترین روش ها برای ایجاد آرامش و به خواب رفتن است. در مقابل، نور موبایل و تلویزیون تاثیر عکس بر روی مغز دارند. خواندن کتاب در نور ملایم، شرایطی کاملا مطلوب برای خوابی آرام ایجاد می کند.

همان طور که عضلات نیاز به ورزش دارند، مغز هم نیاز به ورزش دارد و آن هم مطالعه است. مطالعه ما را باهوش تر می کند. بهبود عملکرد مغز به دلیل ارتباطات شدید در مغز و ایجاد تغییرات عصبی است که در حافظه عضلانی پدید می آید. هنگام مطالعه، ذهن در حال آموزش و دریافت مفاهیم و فعال سازی حافظه کوتاه مدت است. بر اساس نتایج تحقیقات، مطالعه، روند زوال عقل و تضعیف قوه ادراک را کاهش می دهد. خواندن کتاب و حل جدول کلمات متقاطع می تواند عاملی موثر در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر باشد.

برای عادت به مطالعه کتاب، لازم است تمرین داشته باشید تا به مرور بتوانید تمرکز، عملکرد مغز و سیستم عصبی ارتقاء دهید. برای این که مطالعه را شروع کنید و آن را به تعویق نیندازید!

بوک لند، مجموعه فروشگاه های محصولات فرهنگی و هنری است که با نگاهی نو به عرضه کالاهای فرهنگی و فراهم آوردن بستری مناسب جهت تعامل بیشتر بین پدید آورندگان و مخاطبین این آثار، در دو شعبه تهران و یک شعبه در شیراز مشغول به فعالیت می باشد.

ما کوشیده ایم با در نظر گرفتن تمامی سلایق، مجموعه ای از متنوع ترین محصولات فرهنگی و هنری شامل کتاب و نشریات کودک و بزرگسال، کتاب و نشریات خارجی، موسیقی، آثار هنری تزیینی، کتاب های نفیس و نوشت افزار را با راهنمایی و مشاوره کارشناسان مجموعه، در اختیار مراجعین قرار دهیم.

ما در بوک لند برای شما مخاطبین و عاشقان کتاب تخفیف ویژه 10% برای فروش آنلاین تدارک دیده ایم ….

جهت خریدو اطلاع از موجودی کتاب های بوک لند به سایت این فروشگاه به آدرس : http://www.book-land.ir/fa/ و یا به پیج اینستاگرام 

این فروشگاه به آدرس : https://www.instagram.com/bookland.tehran/ مراجعه نمایید و با یارقدیمی مهربان اوقات خود را سپری کنید!

لطفا مراقب سلامتی خودتان باشید و سعی کنید در این روزهای گسترش ویروس کرونا، ضمن کنترل استرس و حفظ آرامش خود، زمانی را به مطالعه بپردازید و اوقات خود را مفید تر و لذت بخش تر سپری کنید. به زودی روزهای بهتری در انتظارمان خواهد بود.