درباره آریا

blank
5/5
blank

تجمیع فرهنگ آریایی در یک آریا

سفره ایرانی سفره‌ای رنگین است و فرهنگ غذایی این سرزمین نیز فرهنگی بسیار غنی است. در ناحیه‌های مختلف ایران، به‌تناسب امکانات موجود، غذاهای محلی گوناگونی تهیه می‌شود.

یکی از خاطرات به‌یادماندنی گردشگران خارجی از سفر به کشور چهارفصل و اساطیری ایران خوراکی‌های خوشمزه آن است .خوراکی‌هایی که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب با عوض شدن اقلیم تغییر می‌کند و سفره ایرانی را پر و پیمان‌تر.

همین چند وقت پیش نشریه تلگراف 10 نوع خوراکی آورده بود که به خاطر آن‌ها هم که شده گردشگران باید به ایران سفر کنند و طعم شگفت‌انگیز خوراکی‌های ایرانی را تجربه کنند و به گفته نویسنده این گزارش در ایران گردشگران می‌توانند مانند یک پادشاه از غذاهای متنوع ایرانی لذت ببرند؛ غذاهایی مانند:کباب‌های آبدار و زعفرانی، خورشت‌های آبدار با تکه‌های گوشت و شیرینی‌های پرشده با کرم‌های خوش‌طعم!

از کباب و معروفیت و محبوبیت آن‌ها در بین گردشگران ایرانی و خارجی که بگذریم غذاهای دیگری هم هستند که طعم آن‌ها زیر دندان گردشگران خارجی مانده است .

فرهنگ غذایی ایرانیان بخش جذاب و جالبی از مناسبات فرهنگی آنان به شمار می‌رود. در ایران غذا بسیار مورداحترام است و سفره، یعنی جایی که غذا رویش سرو می‌شود حرمت دارد. در فرهنگ غذایی ایرانیان باور عمومی بر این است که مواد غذایی نعمات خدا هستند. ازاین‌رو بی‌احترامی به غذا معادل بی‌احترامی به خالق به شمار می‌رود. افزون بر این، سفره به‌عنوان محلی که افراد خانواده سه بار در روز پیرامون آن قرار می‌گیرند و با همدیگر به تعامل می‌پردازند، در فرهنگ غذایی ایرانیان بسیار ارزشمند محسوب می‌شود .

ایرانی‌ها آشپزهای قابلی هستند. تنوع غذایی‌شان بالاست و از باارزش‌ترین مواد غذایی و سالم‌ترینشان برای پختن خوراک سنتی استفاده می‌کنند. در مکتب طب سنتی ایرانی که بخشی از فرهنگ غذایی ایرانیان به شمار می‌رود، همه خوردنی‌ها ازنظر طبیعت به 4 دسته مرطوب، خشک، گرم و سرد تقسیم می‌شوند. بر همین اساس ایرانیان اعتقاددارند در مصرف مواد غذایی گوناگون باید تعادل را رعایت کنند. در غیر این صورت جسم و روح، دچار ناخوشی و بیماری می‌شود.

کشور عزیزمان ایران ازلحاظ فرهنگی بسیار متنوع است و به هر گوشه از این خاک که سفر کنید بافرهنگ، آشپزی و غذا و رسم و رسوم خاصی مواجه می‌شوید. همین تنوع باعث جذابیت ایران برای گردشگران خارجی شده است. ایران برای توریست‌ها مقصدی برای شکم گردی و امتحان کردن غذاهای جدید و خوشمزه است.

رستوران آریا با انواع محصولات غذایی صنایع غذایی آریا واقع در مجتمع عرش آجودانیه متناسب با ذائقه ایرانیان انواع غذاهای ایرانی و سنتی را تهیه و تدارک دیده مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن رستوران آریا در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/aria.foods/ از اخبار و تنوع منوی غذایی این رستوران اطلاع یافته و همچنین جهت انتقال نظرات و پیشنهادات خود و کسب اطلاعات بیشتر درباره رستوران آریا و غذاهای این رستوران از طریق دایرکت به‌آسانی در ارتباط باشند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin