روحی بزرگ در یک غذا

blank
5/5
blank

کیست که عاشق غذا خوردن نباشد؟ درسته که ما برای زنده ماندن نیازمندیم که غذا میل کنیم، اما خوردن یک وعده‌غذای ویژه همیشه فوق‌العاده بوده است. پس وقتی تصمیم می‌گیرید بجای تهیه غذا در منزل آن را در بیرون میل کنید، چه مکانی را برای رفتن انتخاب می‌کنید؟ از کجا متوجه می‌شوید مکانی که قرار است با خانواده یا دوستان بروید و غذا میل کنید یک رستوران است، یا کافه، یا کافه‌رستوران !

کلمه کافه در فرهنگ‌نامه به معنی یک مکان برای نشستن ، دورهمی و صرف قهوه، چای و کیک و… است که تقریباً مترادف قهوه‌خانه ، رستوران و سفره‌خانه قرار می‌گیرد.کلمه کافه‌رستوران نیز به معنی مکانی عمومی برای صرف غذا ، نوشیدنی، چای و قهوه و… می‌باشد. اگرچه کافه و کافه‌رستوران دو واژه‌ی هستند که ازلحاظ واژگانی نزدیک به هم هستند اما تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که ممکن است افراد کمتری به آن توجه کنند .

یک تفاوت عمده کافه و کافه‌رستوران این است که کافه‌ها مکانی صمیمی‌تر و دوستانه‌تری نسبت به فضای یک کافه‌رستوران‌ها دارند. شاید بتوان گفت فضای کلی کافه‌رستوران‌ها بیشتر شبیه به یک رستوران کوچک است که به همان شیوه نیز مدیریت می‌شود جدا از این مسائل می‌توان تفاوت‌های مختلفی ازلحاظ منوی غذایی، دکور و… نیز مشاهده کرد.

با توجه به آنکه فرهنگ استفاده از کافه و کافه‌رستوران در بین ایرانیان به‌ویژه جوانان روزبه‌روز بیشتر می‌شود شاید بهتر باشد که ما با تفاوت کافه و کافه‌رستوران آشنا شویم. کافه‌ها معمولاً در قسمت‌های مرکز شهر و مکان‌های شلوغ ، پر رفت‌وآمد تأسیس می‌شوند ولی کافه‌رستوران‌ها بیشتر در محیط‌های لوکس ، آرام و تفریحی‌تر ساخته می‌شوند جدا از این موضوع ازنظر فضای داخلی نیز کافه‌رستوران‌ها فضای فانتزی و تجاری دارند درحالی‌که محیط کافه‌ها بیشتر دوستانه و صمیمی است . شاید یکی از دلایلی که کافه‌ها برای پاتوق و دورهمی های دوستانه بیشتر از کافه‌رستوران‌ها انتخاب می‌شوند همین دلیل باشد. برعکس کافه‌رستوران‌ها بیشتر برای عقد قراردادهای رسمی انتخاب می‌شوند .درنتیجه محیط کافه‌رستوران چیزی بین کافه و رستوران است که هم صمیمیت فضای کافه را با خود دارد و هم رسمیت فضای رستوران را در خود جای‌داده است. مکان کافه‌ها از همان ابتدا در ایران بیشتر محلی برای گفتگو و محور دورهمی ساخته‌شده ولی دکوراسیون داخلی کافه‌رستوران‌ها بیشتر مانند رستوران چیده می‌شود.فضای داخلی کافه‌ها معمولاً کوچک ، دنج و آرام است اما کافه‌رستوران‌ها محیط داخلی بزرگ و شلوغی دارند که گاهی از فضای خارجی خود نیز برای چیدمان استفاده می‌کنند.

کافه‌رستوران لانجین واقع در مجتمع تجاری بام لند محیطی دنج و آرام با منوی غذایی متنوع ، انواع فست فود ، نوشیدنی‌های سرد و گرم ، انواع کافی ،کیک و شیرینی را تهیه و تدارک دیده که مشتریان عزیز می‌توانند با دنبال نمودن کافه‌رستوران لانجین در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرس : https://www.instagram.com/langinebakerycafeofficial/ از منوی غذایی شامل وعده‌های صبحانه ، ناهار، عصرانه و شام و اخبار این کافه‌رستوران اطلاع یافته و جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره لانجین و انتقال نظرات و پیشنهادات خود از طریق دایرکت با لانجین در ارتباط باشند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin